کسب و کار

دستگاه پرکن پمپی چیست؟

همه چیز درباره دستگاه پرکن پمپی

اگر می‌خواهید بدانید که دستگاه پرکن پمپی چیست، باید بگوییم این دستگاه از دسته‌های دستگاه پرکن مایعات رقیق است. مواد مایعی که دارای غلظت بالایی هستند و با استفاده از روش ثقلی امکان پر کردن آن‌ها وجود ندارد، نیاز به دستگاه پرکن پمپی دارند تا با نیروی بیشتری به بسته‌بندی آن‌ها اقدام شود. برای این کار نیز از دو مکانیزم پرکن سیلندر پیستونی و پرکن پمپی استفاده می‌شود؛ بنابراین در پاسخ به اینکه پرکن پمپی چیست باید گفت این دستگاه مناسب مواد مایعی است که دارای غلظت بالایی هستند. دستگاه پرکن پمپی برای تامین انرژی که برای تزریق مواد نیاز است از پمپ استفاده می‌کند.

امروزه خرید دستگاه پرکن پمپی رونق زیادی پیدا کرده و در واحدهای تولید انواع مایعات به کار می‌رود. این دستگاه برای پر کردن مایعاتی مثل گریس، روغن، مایع ظرفشویی و … استفاده شده و بیشترین کاربرد آن در تزریق مایعات چسبنده و حباب‌دار است؛ زیرا دستگاه پرکن پمپی دارای فشار و قدرت بالایی است. این وسیله کاربرد زیادی داشته و با استقبال تولیدکنندگان مواجه شده است. از همین رو در ادامه این مطلب از مجله رسا قصد داریم به بررسی کامل این دستگاه بپردازیم.

عملکرد دستگاه پرکن پمپی چیست؟

همانطور که اشاره شد، در پاسخ به پرسش دستگاه پرکن پمپی چیست، باید بگوییم که این دستگاه مانند دستگاه‌های پرکن مایعات به دو روش اتوماتیک و همینطور نیمه اتوماتیک انجام می‌شود. نوع اتوماتیک این دستگاه براساس زمان کار می‌کند و ظرفیت‌های گوناگون از 450 سی سی تا 20 لیتر را با استفاده از تعیین زمان در یک سیستم یکپارچه بسته‌بندی می‌کند.

عملکرد دستگاه پرکن پمپی

اگر بخواهیم بگوییم کاربردهای دیگر پرکن پمپی چیست، باید گفت که از این دستگاه برای پر کردن محصولات با ظروف و بطری‌های مختلف استفاده می‌شود. مایعاتی که حاوی ویسکوزیته زیادی هستند از دسته‌ی مایعات غلیظ بوده و دارای مقاومت زیادی در جاری شدن هستند. درنتیجه برای پر کردن ظروفی با مایعات غلیظ نیاز به در اختیار داشتن دستگاه پمپی خواهد بود.

کاربرد پرکن پمپی چیست؟

همانطور که اشاره شد، از دستگاه پرکن پمپی برای تزریق مایعاتی مانند روغن، گریس، عسل و … استفاده می‌شود. همچنین این دستگاه در تزریق مایعاتی که غلظت زیادی دارند، به صورت عالی عمل می‌کند؛ زیرا قدرت و فشار زیادی دارد.

دستگاه پرکن پمپی دارای دقت وزنی بالایی بوده و برق مصرفی دستگاه تک فاز برق شهری 220 ولت است. این دستگاه براساس مقررات سازمان غذا و دارو ساخته شده و دارای نوار نقاله 4 متری از جنس استیل نیز است.

نازل‌های دستگاه پرکن پمپی دارای سیستم از ته پرکن بوده و این موضوع از کف کردن مواد درون بطری جلوگیری می‌کند. همچنین در این دستگاه امکان تنظیم سرعت پر کنی توسط موتور و اینورتر نیز وجود دارد. تعداد نازل‌ها متناسب با نیاز مشتری قابل تغییر است.

دستگاه پرکن مایعات پمپی با دربند

پمپی که درون دستگاه پرکن پمپی وجود دارد، مواد را از داخل مخزن به نازل‌ها هدایت کرده و این دستگاه برای پر کردن ظروف با مایعاتی که درصد غلظت بالایی دارند، مناسب است. از مایعات نیمه رقیق با درصد غلظت بالا می‌توان به شامپو، ریکا، مایع دستشویی، مایع ظرفشویی و موارد دیگر اشاره کرد.

دستگاه پرکن پمپی در مایعات غلیظ، مایعات چسبنده و همینطور مایعات حباب‌ دار بیشترین میزان کاربرد را دارد. در صورتی که به دنبال دستگاه دربند همراه با دستگاه پرکن هستید، باید برای تهیه دستگاه پرکن مایعات 8 نازله، دستگاه دربند اتومات 4 هد تهیه کنید. همچنین چنانچه دستگاه 6 نازله تمام اتومات است، به دستگاه دربند 3 هد اتومات نیاز خواهد بود. بدین ترتیب شما دستگاهی که پاسخگوی نیازتان است را تهیه می‌کنید.

مشخصات فنی دستگاه پرکن پمپی دو نازله

 • استفاده از سیستم پمپ برای تزریق مواد به درون ظرف
 • استفاده از شیر اکچیتور که روی نازل‌ها قرار دارد
 • استفاده از تایمر برای تنظیم میزان ریزش مواد
 • استفاده از طراحی ورود نازل به بطری در زمان تزریق
 • درب‌بندی به صورت اتوماتیک
 • قابل استفاده از انواع بطری
 • ولتاژ ورودی: 380 ولت
 • وزن دستگاه: 520 کیلوگرم

دستگاه پرکن پمپی تمام اتومات گرمی

در صورتی که می‌خواهید بدانید پرکن پمپی چیست باید با انواع مختلف این دستگاه آشنا باشید. دستگاه پرکن تمام اتومات گرمی نوع دیگری از دستگاه‌های پرکن پمپی است که برای پر کردن ظروف به یک میزان تعیین شده استفاده می‌شود؛ بنابراین در صورتی که مقدار وزن و همینطور گرم مایع پر شده در ظروف برای شما دارای اهمیت زیادی است، می‌توانید از دستگاه پرکن پمپی تمام اتومات گرمی استفاده کنید. دستگاه پرکن پمپی گرمی وزنی، دارای 8 نازله یا 6 نازله تمام اتومات پمپی بوده و تعداد نازل‌های این دستگاه متناسب با نیاز شما و همینطور میزان تولید روزانه قابل افزایش و کاهش است.

مشخصات فنی دستگاه پرکن

بنابراین اگر سوال شما این است که عملکرد پرکن پمپی چیست، باید بگوییم که نوع گرمی وزنی این دستگاه دارای سیستم پر کنی دقیق بوده و قادر است تا 4 کیلوگرم مایع را پر کند. همچنین این وسیله دارای 1 عدد پمپ 2 اینچ بوده و توسط اینورتر کنترل می‌شود. دستگاه پرکن مایعات پمپی گرمی وزنی، دارای 2 موتور بوده و قابل تنظیم برای پر کردن مواد از 500 تا 4000 سی سی است. اسکلت دستگاه نیز از جنس استیل استنلس مرغوب بوده و ضد زنگ با روکش استیل است. کاور اطراف آن هم از جنس تمام استیل بوده و تمامی تنظیمات دستگاه را می‌توان از روی صفحه نمایشگر تنظیم کرد. البته به جز ارتفاع بطری و فاصله نازل‌ها.

راندمان دستگاه پرکن پمپی

پرکن‌های مایعات غلیظ تنوع زیادی دارند و تعداد نازل‌های آن‌ها از یک تا ده نازل به شکل خطی است. البته این تعداد با سفارش مشتری قابل تغییر خواهد بود. راندمان دستگاه پرکن پمپی به صورت زیر است:

 • پرکن تک نازله تا 600 ظرف یک لیتری در یک ساعت
 • پرکن دو نازله 1000 تا 1200 ظرف یک لیتری در یک ساعت
 • پرکن چهار نازله 1200 تا 1600 ظرف یک لیتری در یک ساعت
 • پرکن شش نازله 1600 تا 2000 ظرف یک لیتری در یک ساعت
 • پرکن هشت نازله 2000 تا 2400 ظرف یک لیتری در یک ساعت
 • پرکن ده نازله 2400 تا 2800 ظرف یک لیتری در یک ساعت

دستگاه پرکن مایعات پمپی حجمی

دستگاه پرکن پمپی حجمی با قابلیت رفت و برگشت تمام اتومات و تمام استیل است. نازل‌های این دستگاه قابلیت رفت و برگشت دارند. امکان رفت و برگشتی در این دستگاه یعنی کف و اضافات توسط نازل‌های رفت و برگشتی، برگردانده خواهد شد. این دستگاه می‌تواند تا 1 کیلوگرم مایع را پر کرده و از آنجایی که حجمی است، دقت کمتری از دستگاه وزنی گرمی دارد و به همین دلیل دارای قیمت مناسب‌تری است. تفاوت در دقت که منجر به تفاوت قیمت بین این دو دستگاه شده، تنها مورد اختلاف بین دستگاه پرکن پمپی حجمی و دستگاه پرکن پمپی گرمی است؛ بنابراین شما می‌توانید براساس نیاز خود نوع مناسب این دستگاه را خریداری کنید.

پرکن مایعات پمپی حجمی

جمع بندی

پس در این قسمت دانستیم که پرکن پمپی چیست و چه کاربردی دارد. این دستگاه یکی از انواع دستگاه پرکن مایعات محسوب شده و برای مواد مایعی که دارای غلظت زیادی هستند، به کار می‌رود. مکانیزم دستگاه پرکن پمپی به صورتی است که با نیروی بیشتری اقدام به پر کردن مایعات در ظروف بسته می‌کند؛ بنابراین این دستگاه برای تزریق مایعات حباب دار و چسبنده کاربرد زیادی دارد. دستگاه پرکن پمپی به علت عملکرد فوق‌العاده‌ای که دارد، دارای بیشترین طرفدار است. برای خرید و سفارش این دستگاه می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل کنید.

سعید رنجبر

سعید رنجبر هستم، مدیر آژانس دیجیتال مارکتینگ رسا من عاشق دنیای بی‌انتهای محتوا هستم و از اینکه بتونم یک متن جذاب بنویسم لذت می‌برم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا