سبک زندگیکسب و کار
موضوعات داغ

چگونه بلاگر لایف استایل شویم؟

چگونه بلاگر لایف استایل شویم و از آن درآمد کسب کنیم؟

 همه ما وقتی سری به شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌زنیم، بلاگرها و اینفلوئنسرهای زیادی را در میان فالوینگ‌ها و یا در اکسپلور می‌بینیم. با وجود این حجم از بلاگر مانند فود بلاگر، بیوتی بلاگر و بلاگر لایف استایل، شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که این افراد از چه طریقی درآمدزایی می‌کنند؟ درآمد بلاگرها چقدر است؟ چگونه می‌توان به یک بلاگر تبدیل شد؟

در این نوشتار از مجله رسا قصد داریم تا شما را با یک شاخه خاص از بلاگری به نام بلاگر لایف استایل آشنا کنیم و فوت‌وفن‌های این حیطه را به شما آموزش دهیم. همچنین در رابطه با کانال درآمدی و میزان درآمد بلاگر لایف استایل اطلاعات جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد؛ لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

لایف استایل چیست؟

پیش از هر چیزی باید بدانیم که منظور از لایف استایل چیست. لایف استایل به معنای سبک و روش زندگی فرد است؛ در واقع لایف استایل به رفتار، علایق، دیدگاه و نظر هر فرد برمی‌گردد و به طور کلی شیوه زندگی روزانه یک شخص یا گروه را در برمی‌گیرد. برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید.

یکی از لایف استایل‌های رایجی که اغلب ما می‌شناسیم، مخصوص به افراد اهل هنر است. این دسته از اشخاص معمولا علایق، سبک پوشش و رفتارهای مشابهی دارند که به عنوان لایف استایل آن‌ها شناخته می‌شود؛ اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که این مثال به لایف استایل یک گروه اشاره دارد و هر فرد لایف استایل و یا همان سبک زندگی مخصوص به خود را دارد و ممکن است افرادی که در یک گروه مانند هنرمندان قرار می‌گیرند، تنها چندین ویژگی مشترک داشته باشند و در کل بخشی از لایف استایل آن‌ها با هنرمند دیگری متفاوت باشد.

لایف استایل چیست؟

منظور از بلاگر لایف استایل چیست؟

حال که با مفهوم عبارت لایف استایل آشنا شدیم، سوالی مطرح می‌شود که بلاگر لایف استایل کیست؟ با توجه به تعریف لایف استایل می‌توان حدس زد که این گروه از بلاگرها از فعالیت‌های روزانه خود مانند پخت غذا، ورزش کردن، مطالعه و سرگرمی‌هایی مانند سفر و تفریحات خود را با مخاطبین به اشتراک می‌گذارند.

انتشار چنین محتوایی می‌تواند تأثیر زیادی بر روی مخاطبین بگذارد و به دلیل همین اثرگذاری، برخی از بلاگرهای شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام به عنوان اینفلوئنسر شناخته می‌شوند. شخصیت هر بلاگر با دیگری متفاوت است و به سبب همین تفاوت‌ها شاهد محتواهای متنوعی در شبکه‌های اجتماعی هستیم. در واقع می‌توان گفت که هر بلاگری که در صفحه خود اقدام به انتشار محتواهایی از سبک زندگی خود است، به عنوان بلاگر لایف استایل شناخته می‌شود.

درآمد بلاگر لایف استایل چقدر است؟

یکی از جنجالی‌ترین موضوعات همیشگی، کنجکاوی در رابطه با میزان درآمد بلاگر لایف استایل و سایر شاخه‌های بلاگری است. به صورت مشخص نمی‌توان عددی را به عنوان درآمد بلاگر لایف استایل مشخص کرد؛ زیرا هر پیج با پیج دیگر شرایط متفاوتی دارد. درآمد بلاگر لایف استایل به موارد زیر وابسته است:

 • تعداد فالوور
 • میزان تعامل کاربران با پیج
 • تعداد تبلیغات
 • بازدهی تبلیغات
 • نوع فعالیت
 • حجم و کاربردی بودن محتوای تولید شده
 • میزان فعالیت روزانه
 • تعرفه تبلیغات
 • و …

درآمد بلاگر لایف استایل از چه طریقی است؟

همان‌طور که گفتیم، میزان درآمد به عوامل متعددی وابسته است و نمی‌توان عدد مشخصی را بیان کرد؛ اما در این قسمت قصد داریم تا کانال‌های درآمدی بلاگر لایف استایل را بررسی کنیم:

کسب درآمد از تبلیغات

اولین و بدیهی‌ترین کانال درآمدی بلاگر لایف استایل از تبلیغاتی است که در صفحه خود انجام می‌دهد. گستردگی زمینه‌های فعالیت و محتوای بلاگرهای لایف استایل مزیتی برای گرفتن تبلیغات محسوب می‌شود؛ زیرا می‌تواند تبلیغ کسب‌وکارهای مختلفی را انجام دهد. به عنوان مثال فود بلاگرها تنها می‌توانند بازدهی خوبی در تبلیغات رستوران‌ها، کافه‌ها و سایر کسب‌وکارهای مرتبط با صنایع غذایی داشته باشند؛ در صورتی که این محدودیت برای بلاگرهای لایف استایل وجود ندارد.

درآمد بلاگر لایف استایل از چه طریقی است؟

کسب درآمد از طریق همکاری در فروش

یکی دیگر از روش‌های درآمدزایی بلاگرهایی که در زمینه ارائه سبک زندگی فعالیت می‌کنند، همکاری در فروش است. این افراد به واسطه آن که مخاطبین زیادی دارند، می‌توانند با یک برند و یا فروشگاه قرارداد عقد کنند و درصدی از فروش محصولات را دریافت نمایند. این روش مزایای بسیاری دارد که در لیست زیر آن‌ها را برشمردیم:

 1. در این روش از فروش دیگر نیازی به سرمایه اولیه برای خرید محصولات نیست؛ زیرا شما تنها به عنوان یک واسطه که مشتریان بالقوه را در اختیار دارد، محصولات یک شخص و یا برند دیگری را به فروش می‌رسانید.
 2. برای همکاری در فروش نیاز به انبار و یا مکانی برای نگهداری از محصولات ندارید و تنها مشتری را به یک فروشگاه متصل می‌کنید.
 3. ریسک از دست دادن سرمایه برای همکاری در فروش معنایی ندارد؛ زیرا شما سرمایه‌گذاری انجام نداده‌اید و صرفا از ارتباطات و اثرگذاری خود استفاده خواهید کرد.

البته که تمامی این مزایا زمانی به دست خواهند آمد که شخصی تأمین‌کننده کالا فردی صادق، امین و قابل اعتماد باشد و بتوان برای بلندمدت با او همکاری کرد.

کسب درآمد از طریق فروش

علاوه‌بر همکاری در فروش، یکی از کانال‌های درآمدی بلاگر لایف استایل، فروش محصولات و یا خدمات است. همان‌طور که در حال حاضر نیز شاهد این موضوع هستیم، برخی از بلاگرهای لایف استایل یک برد شخصی برای خود به ثبت می‌رسانند و محصولات و یا حتی خدمات خود را تحت پوشش آن برند در بازار عرضه می‌کنند. درست است که همکاری در فروش فرآیند ساده و کم‌خطری دارد اما این روش از فروش نیز مزیت‌های خاص خود را دارد که در لیست زیر به این مزایا اشاره کردیم:

 1. فرد می‌تواند برند خود را بسازد و اعتماد افراد را جلب نماید. برندسازی این امکان را فراهم می‌کند تا در شرایطی که حتی اکانت فرد در اینستاگرام با مشکل مواجه شود و یا برای همیشه اینستاگرام از بین برود، فرد همچنان بتواند با تکیه‌بر برندی که ساخته درآمد خوبی را به دست آورد.
 2. استقلال بلاگر در این شرایط بیشتر است و می‌تواند در تمامی موارد مانند قیمت‌گذاری و استراتژی فروش به صورت مستقل تصمیم‌گیری نماید.

کسب درآمد از طریق جذب اسپانسر

آخرین روش برای کسب درآمد بلاگر لایف استایل، جذب اسپانسر است. این روش به این صورت است که یک اسپانسر و یا سرمایه‌گذار با پرداخت مبلغی توافقی، امتیاز تبلیغات اکانت یک بلاگر را خریداری می‌کند. در این شرایط بلاگر لایف استایل نمی‌تواند با سایر رقبای آن اسپانسر و کسب‌وکارهای مشابه قرارداد تبلیغات عقد نماید اما از طرفی مزیت بزرگی دارد. در صورتی که بلاگر لایف استایل بتواند اسپانسر جذب کند، همواره درآمد تضمین‌شده‌ای دارد و مدیریت مالی وی ساده‌تر خواهد شد.

کسب درآمد از طریق جذب اسپانسر

با توجه به موقعیت‌های بسیاری که برای بلاگر لایف استایل وجود دارد، شاید شما هم جذب این حرفه پول‌ساز شده باشید. پس با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چگونه می‌توانیم بلاگر لایف استایل شویم.

چگونه به یک بلاگر لایف استایل تبدیل شویم؟

برای آن که در دنیای پر از هیاهوی اینستاگرام دیده شوید، باید نکات و اصول مهم را بدانید تا دیده شوید. در ادامه به معرفی مهم‌ترین نکات برای تبدیل شدن به یک بلاگر موفق اینستاگرام می‌پردازیم. در ادامه با مجله رسا همراه باشید:

سبک زندگی خود را با دقت بررسی کنید

پیش از هر چیزی باید سبک زندگی خود را با دقت بازرسی کنید و ببینید که نکات قوت و ضعف آن در چیست. مخاطبین شما به شدت ریزبین و نکته‌سنج هستند و با عادات و رفتارهای منفی به سادگی محبوبیت خود را از دست خواهید داد. با توجه به این موضوع حتما پیش از شروع این کار لایف استایل خود را اصلاح کنید تا بتوانید در دل کاربران جای باز کنید. از سوی دیگر، بلاگرها و اینفلوئنسرها می‌توانند الگویی برای سایرین باشند؛ به همین دلیل مهم است که چه رفتار و سبک زندگی را رواج می‌دهید.

به مخاطبین خود احساس صمیمیت دهید

یکی از راه‌های جذب فالوور و حفظ مخاطبین، ایجاد احساس صمیمیت است. هر یک از فالوورهای خود را مانند دوست و همراه ببینید و همیشه شنوای انتقادات و نظرات آن‌ها باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که تنها با اهمیت دادن به مخاطبین می‌توانید رابطه‌ای صمیمانه با آن‌ها بسازید. توجه به کاربران می‌تواند در قالب پاسخ دادن به کامنت‌ها و دایرکت‌ها، برگزاری نظرسنجی در پیج، برگزاری لایو و یا در سطوح بالاتر، رفتار صمیمانه در قرارهای حضوری باشد.

سبک زندگی خود را با دقت بررسی کنید

دست از ایفای نقش بردارید

کاربران شما دیر یا زود متوجه این می‌شوند که شما سعی در ایفای نقشی که در واقعیت نیستید، دارید؛ بنابراین به سادگی شما را از میان دنبال شوندگان حذف کرده و دیگر حاضر به برقراری ارتباط با شما نخواهند شد. از طرف دیگر یکی از علت‌های محبوبیت بلاگرهای لایف استایل این است که روزمرگی‌ها و نحوه زندگی خود را نشان می‌دهند. اگر این سبک زندگی طبیعی نباشد، بلاگر موفق نخواهد شد.

محتوای ارزشمند تولید کنید

یکی از سختی‌های بلاگری لایف استایل این است که شما باید به صورت مداوم و برنامه‌ریزی شده، محتوای مناسبی را منتشر کنید. پیش از هر چیزی باید به کمک آزمون و خطا، علاقمندی‌های مشترک بین مخاطبین خود را پیدا کنید و سپس سعی کنید مطابق میل آن‌ها محتوای جدید تولید نمایید. هرگز سعی نکنید برای تولید محتوا اینستاگرام از سایرین کپی‌برداری کنید. رمز موفقیت در بلاگری خلق ایده‌های جدید و خلاقیت است.

الگوریتم‌های اینستاگرام را بشناسید

اینستاگرام به عنوان یکی از قدرتمندترین شبکه‌های اجتماعی، بر اساس الگوریتم‌هایی که دارد، شانس بیشتری برای دیده شدن به شما می‌دهد. شما باید اصول تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام را بشناسید تا بتوانید در مسیر رشد پیج قدم بردارید. همواره اطلاعات خود را در رابطه با روش‌های جذب فالوور و ورود به اکسپلور را مطالعه کنید و برای یادگیری این مهارت‌ها زمان کافی اختصاص دهید.

بلاگرهای لایف استایل در چه زمینه‌هایی فعالیت دارند؟

شاخه‌های فعالیت این دسته از بلاگرهای اینستاگرام گسترده‌تر از سایر زمینه‌ها است. به تعداد سبک زندگی‌هایی که در جهان وجود دارد، می‌توانید محتوای جذاب خلق کرد و هرگز به موضوع خاصی محدود نخواهید بود. البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اغلب بلاگرهای لایف استایل یکی از این شاخه‌ها را به عنوان فعالیت اصلی انتخاب کرده و بیشتر تمرکز خود را بر روی آن می‌گذارند؛ اما برای ایجاد تنوع و سرگرم کردن مخاطبین می‌توانید گریزی به سایر زمینه‌ها نیز بزنید. برخی از زمینه‌های فعالیت بلاگر لایف استایل عبارتند از:

 • آشپزی
 • مذهب
 • فشن و مد
 • خانه‌داری و نگهداری از فرزند
 • صنایع دستی
 • زیبایی و آرایش
 • ورزش و تناسب اندام
 • رژیم غذایی

شاخه‌های فعالیت بلاگری

 • ازدواج
 • کتاب‌خوانی
 • موسیقی
 • طراحی و دکوراسیون داخلی
 • ترفندهای کاربردی
 • روابط عاشقانه

جمع‌بندی نهایی

در این مطلب از مجله رسا توضیح دادیم که منظور از بلاگ لایف استایل چیست و چگونه می‌توان به آن تبدیل شد. هم‌چنین با نحوه درآمدزایی از این حرفه نیز آشنا شدیم. در صورتی که می‌خواهید به بلاگر موفقی تبدیل شوید باید نظم و پشتکار زیادی داشته باشید و بدانید که نمی‌توان ره صد ساله را یک‌شبه رفت. چنانچه می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره بلاگری به دست آورید می‌توانید مقاله «بلاگری چیست و چقدر درآمد دارد» را هم مطالعه کنید.

امتیازدهی

امتیاز کاربران: 4.68 ( 2 رای)

سعید رنجبر

سعید رنجبر هستم، مدیر آژانس دیجیتال مارکتینگ رسا من عاشق دنیای بی‌انتهای محتوا هستم و از اینکه بتونم یک متن جذاب بنویسم لذت می‌برم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا