خودرو
موضوعات داغ

بررسی و معرفی انواع لاستیک کره ای موجود در بازار کشور

با انواع لاستیک کره ای موجود در بازار کشور آشنا شوید

کره جنوبی یکی از کشورهای شرق آسیا بوده که طی نیم قرن اخیر، پیشرفت چشمگیری را در صنعت تجربه کرده است. این کشور در حال حاضر تولیدکننده انواع خودروهای سبک و سنگین، قطعات یدکی خودرو، تجهیزات الکترونیکی و لوازم خانگی است. یکی دیگر از زمینه‌های فعالیت صنایع کره جنوبی، تولید انواع لاستیک کره ای است.

تایرهای کره‌ای در بازار ایران و جهان بسیار محبوب هستند و کاربران با رضایت خاطر نسبت به خرید آن‌ها اقدام می‌کنند. تنوع برندهای کره‌ای در حوزه تایر سبب شده است تا رقابت بین آن‌ها بر سر تعیین بهترین لاستیک کره ای افزایش یابد، رقابتی که در نهایت به نفع مصرف‌کننده تمام می‌شود و او قدرت خرید بیشتری نسبت به گذشته خواهد داشت. در این نوشتار به بررسی و معرفی انواع لاستیک کره ای خواهیم پرداخت. پس اگر از طرفداران تایرهای کره‌ای هستید یا قصد تعویض لاستیک اتومبیل خود را در آینده نزدیک دارید، در ادامه این مقاله از مجله رسا با ما همراه شوید.

مزایای استفاده از لاستیک کره ای

تایرهای کره‌ای از حدود بیست سال پیش تاکنون به صورت گسترده در بازار ایران حضور دارند. طی دو دهه اخیر، لاستیک‌های کره‌ای به عنوان محصولاتی باکیفیت و مقرون به صرفه نزد مشتریان ایرانی شناخته شده‌اند. حتی برخی از مالکان خودروهای صفرکیلومتر پس از تحویل گرفتن خودرو، تایر استاندارد کارخانه را با تایر کره‌ای مرغوب تعویض می‌کنند. محبوبیت لاستیک‌های کره‌ای روز به روز در حال افزایش است و حتی افزایش قیمت نیز موجب نشده تا این نوع از لاستیک بدون مشتری باقی بماند. با این حال دلایل محبوبیت انواع لاستیک کره ای در بازار ایران چیست؟ در این بخش به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

مزیت اول، سواری راحت

اکثر خودروهای موجود در بازار ایران، از سیستم تعلیق ساده‌ای بهره می‌برند. سیستم تعلیق این خودروها در جلو از نوع مرسوم مک فرسون تشکیل شده است، در حالی که برای قسمت عقب از سیستم میل پیچشی یا سامانه نیمه مستقل استفاده می‌شود. سیستم‌های تعلیق ساده خودروهای اقتصادی قادر به جذب و دفع ضربات شدید مسیر نیستند، از این رو وظیفه دفع بخشی از ضربات وارده به کابین خودرو بر عهده تایرها قرار می‌گیرد.

راحتی لاستیک های کره ای

انتخاب تایر مطلوب در خودروهای اقتصادی و حتی میان‌رده، تأثیر قابل توجهی بر کیفیت سواری اتومبیل خواهد داشت. یکی از موارد شهرت تایرهای کره‌ای نیز همین موضوع است. لاستیک‌های کره‌ای رویه و دیواره نرمی دارند و به خوبی ضربات وارده به کابین را جذب می‌کنند. از این رو انتخاب لاستیک کره‌ای نقش مهمی در راحتی سواری شما خواهد داشت. بنا بر تجربیات کاربران، تایرهای کره‌ای نرمی فوق‌العاده‌ای را در مقایسه با برندهای ایرانی و چینی ایجاد می‌کنند. علاوه بر بهبود سواری، استفاده از تایر نرم عمر سیستم تعلیق و فنربندی خودرو شما را نیز افزایش می‌دهد.

مزیت دوم، استفاده از مواد اولیه مرغوب

برندهای کره‌ای صنعت لاستیک برای جلب نظر مشتریان و به دست آوردن جایگاه مناسب در بازار جهانی، از مواد مرغوبی برای تولید تایر استفاده می‌کنند. برای درک کیفیت بهترین لاستیک کره ای، لازم است تا نگاهی به رویه تولید و توزیع آن داشته باشیم. این تایرها در کره جنوبی یا سایر سایت‌های تولیدی برندهای کره‌ای در اقصی نقاط جهان به تولید می‌رسند. سپس از طریق سیستم حمل و نقل ریلی یا به وسیله کشتی باربری به مقاصد خود ارسال می‌شوند. تایرهای کره‌ای پس از آن چندین ماه را در انبار سپری می‌کنند تا به دست مشتری نهایی برسند. در طول تمامی این اتفاقات، لاستیک کره‌ای کیفیت خود را حفظ می‌کند و بدون هیچ مشکلی قابل استفاده روی خودرو شما خواهد بود.

علاوه بر استفاده از مواد باکیفیت، تولیدکنندگان لاستیک کره‌ای طی سالیان اخیر به استفاده از مواد زیست تخریب پذیر روی آورده‌اند. استفاده از این مواد باعث می‌شود تا تایرها با محیط زیست سازگار باشند و پس از اتمام دوره مصرف، به راحتی بازیافت شوند؛ بنابراین اگر از طرفداران محیط زیست هستید یا یک خودرو هیبریدی در اختیار دارید، خرید لاستیک کره‌ای ارزش‌های محیط زیستی مد نظر شما را رعایت خواهد کرد.

مزیت سوم، دوام بالا

انواع لاستیک کره ای به گونه‌ای ساخته می‌شوند که برای استفاده معمول، دوام قابل قبولی داشته باشند. ماندگاری تایرهای کره‌ای در کشور ما که جاده‌ها و خیابان‌های بی‌کیفیتی دارد، بر رانندگان اثبات شده است. آمار خرابی لاستیک‌های کره‌ای در مقایسه با تایرهای مشابه بسیار کمتر است. علاوه بر آن در طول مدت استفاده از تایرهای کره‌ای، این لاستیک‌ها بیش از حد فرسوده نخواهند بود. مهندسی تحسین برانگیز کره‌ای‌ها در حوزه تولید لاستیک منجر به تولید محصولاتی شده است که به طور هم‌زمان با دوام و نرم هستند.

انواع لاستیک کره ای

برای دسته بندی انواع لاستیک کره ای در بازار، راه‌های مختلفی وجود دارد. یک راه آن دسته بندی بر اساس قیمت است. در دسته بندی بر اساس قیمت، لاستیک‌های کره‌ای به دو دسته معمولی و اقتصادی تقسیم می‌شوند. خرید لاستیک کره‌ای اقتصادی به حدود بیست درصد هزینه کمتری در مقایسه با خرید لاستیک کره‌‌ای معمولی نیاز خواهد داشت؛ بنابراین اگر به دنبال یک خرید مقرون به صرفه هستید، انتخاب لاستیک کره‌ای اقتصادی برای شما مفید خواهد بود.

انواع لاستیک کره ای

در یک دسته بندی دیگر، می‌توان انواع لاستیک کره ای را بر اساس نوع آن‌ها تقسیم کرد. تایرهای کره‌ای تنوع چندانی در حوزه لاستیک زمستانی ندارند اما در بخش لاستیک تابستانی و چهارفصل، با طیف وسیعی از تایرهای کره‌ای روبرو هستیم. انواع مختلف تایرهای تابستانی و چهار فصل کره‌ای در بازار موجود هستند که با توجه به نیاز خود می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. تایرهای تابستانی کره‌ای برای استفاده در مناطق گرم و خشک کشور مناسب هستند، در حالی که تایرهای چهارفصل کره‌ای بهترین عملکرد را در مناطق سردسیر به نمایش می‌گذارند.

برند های محبوب لاستیک کره ای

تاریخچه لاستیک‌های کره‌ای در مقایسه با رقبای ژاپنی و اروپایی آن‌ها چندان طولانی نیست اما کره‌ای‌ها در همین مدت کوتاه موفق شده‌اند تا شهرت مناسبی در بازار ایران و جهان کسب کنند. با این حال تمامی برندهای تایر کره‌ای در بازار ایران حضور ندارند و تنها چند نام مشخص از آن‌ها در کشورمان شنیده می‌شود. برندهای مطرح لاستیک کره‌ای در ایران به شرح زیر هستند:

هانکوک

برای بسیاری از مشتریان در ایران و سراسر جهان، مفهوم بهترین لاستیک کره ای با برند هانکوک معنا می‌شود. هانکوک شاخص‌ترین نام کره‌ای صنعت تایر است. در واقع شهرت امروزه تایرهای کره‌ای، به دلیل کیفیت بالا و عملکرد عالی برند هانکوک به دست آمده است.

هانکوک در حال حاضر به عنوان یکی از ده تولیدکننده بزرگ تایر در سطح جهان شناخته می‌شود. این برند علاوه بر کره جنوبی، در برخی کشورهای دیگر نیز خط تولید دارد تا سطح تیراژ خود را افزایش دهد. سبد محصولات هانکوک بسیار گسترده است و شامل تایر خودروهای سبک و سنگین می‌شود.

کومهو

دومین برند لاستیک کره‌ای در بازار ایران پس از هانکوک، کومهو است. کومهو رقیب سرسخت هانکوک در بازار تایر خودروهای سواری است. کیفیت محصولات این دو برند آن‌قدر به یکدیگر نزدیک است که بسیاری تایر کومهو و هانکوک را برابر تلقی می‌کنند. کومهو از مدتی پیش با تزریق سرمایه توسط یک هلدینگ چینی، کسب و کار خود را گسترش داد. امروزه بسیاری از تایرهای کومهو در چین به تولید می‌رسند که این موضوع باعث کاهش قیمت تمام شده تایرهای کومهو شده است. به همین دلیل مشتریان با رغبت بیشتری نسبت به خرید تایرهای این برند اقدام می‌کنند.

لاستیک کره ای کومهو

نکسن

برند نکسن قدیمی‌ترین تولیدکننده تایر در کره جنوبی است. نکسن یک ابرشرکت در حوزه تولید تایر محسوب می‌شود و برندهای مختلفی زیرمجموعه آن هستند. محصولات نکسن از نظر کیفیت و قیمت، در جایگاه مشابهی با تایرهای کومهو و هانکوک قرار می‌گیرند. رقابت بین این سه برند در سطح جهان بسیار داغ است و علاوه بر آن در دنیای مسابقات اتومبیلرانی نیز نکسن حرف‌هایی برای گفتن دارد.

رودستون

رودستون زیرشاخه اقتصادی برند نکسن است که به تولید لاستیک‌های مقرون به صرفه اشتغال دارد. تایرهای رودستون طی سالیان اخیر و با افزایش قیمت تایر خارجی در بازار ایران، مورد توجه مشتریان ایرانی قرار گرفته است. وجه متمایز تایرهای رودستون در مقایسه با انواع لاستیک‌های اقتصادی، کیفیت قابل قبول و دوام بلند مدت آن‌ها است.

بهترین انواع لاستیک کره ای از لحاظ قیمت

اگر بخواهیم از بین انواع لاستیک کره ای بهترین آن‌ها را از نظر قیمت انتخاب کنیم، این عنوان به رودستون می‌رسد. تایرهای رودستون از قیمت کمتری در مقایسه با سایر تایرهای کره‌ای برخوردار هستند و به همین سبب گزینه اول خرید بسیاری از مشتریان را تشکیل می‌دهند.

در سوی دیگر برند کومهو نیز موفق شده است تا با استفاده از نیروی کار ارزان کشور چین و افزایش سطح تیراژ، قیمت تمام شده محصولات خود را کاهش دهد. به همین سبب محصولات کومهو نیز در حال حاضر از ارزش خرید قابل قبولی برخوردار هستند.

نکات انتخاب لاستیک کره ای

هنگامی که بهترین لاستیک کره ای را پیدا کردید، لازم است تا پیش از خرید نهایی به نکاتی توجه داشته باشید. عدم انتخاب لاستیک صحیح برای اتومبیل شما را متوجه ضرر مالی قابل توجهی خواهد کرد، چرا که فروش لاستیک‌های خریداری شده با مقداری زیان همراه خواهد بود. از این رو توجه به نکات زیر هنگام انتخاب و خرید لاستیک کره‌ای ضروری است:

نکته نخست، تایری با ابعاد مناسب انتخاب کنید

نخستین نکته‌ای که هنگام خرید تایر کره‌ای باید به آن توجه داشت، سازگاری ابعاد تایر با رینگ اتومبیل شما است. هر رینگ از تعداد محدودی تایر پشتیبانی می‌کند و برای تایرهای متفاوت از آن، نیاز به تغییر رینگ خواهید داشت؛ بنابراین پیش از اقدام نهایی برای خرید لاستیک کره ای یا هر تایر دیگر، زمان کافی را به جستجو برای اطلاعات اختصاص دهید.

انواع لاستیک کره ای موجود در بازار کشور

نکته دوم، به تاریخ تولید تایر توجه داشته باشید

تایرهای کره‌ای به صورت وارداتی در بازار ما به فروش می‌رسند، بنابراین مدت زمان قابل توجهی طول می‌کشد تا این تایرها از کارخانه به دست مصرف‌کننده ایرانی برسند. در نتیجه بایستی هنگام خرید لاستیک کره‌ای، به تاریخ تولید لاستیک توجه داشته باشید و تایرهای بیش از حد کهنه را خریداری نکنید. تاریخ تولید تایر به صورت یک عدد چهار رقمی مرکب از سال و هفته تولید، روی بدنه آن درج شده است.

نکته سوم، بدنه تایرها را پیش از خرید بررسی کنید

نگهداری تایر در انبارها، اصول خاصی دارد تا کیفیت تایرها بدون تغییر باقی بماند. با این حال ممکن است برخی فروشندگان از چنین رویه‌ای پیروی نکنند. به همین منظور لازم است تا پیش از نصب تایرهای کره‌ای روی اتومبیل خود، سلامت ظاهری آن‌ها را بررسی کنید. تایرهایی که در شرایط نامناسب نگهداری شده باشند، مستعد پوسیدگی هستند و پس از مدت کوتاهی عملکرد خود را از دست خواهند داد. در کنار موارد ذکر شده در این بخش اگر به دنبال یک راهنمای خرید انواع لاستیک کره ای که همه چیز را درباره خرید لاستیک‌های کره‌ای نوشته باشد، روی لینک درج شده کلیک کنید.

جمع بندی

تایرهای‌ کره‌ای در طول دو دهه اخیر، شهرت قابل توجهی را برای خود دست و پا کرده‌اند. امروزه حتی مالکان خودروهای آلمانی در کشورمان نیز به استفاده از تایرهای کره‌ای علاقه دارند، چرا که این لاستیک‌ها کیفیت مناسبی داشته و مطابق استانداردهای روز دنیا ساخته شده‌اند. علاوه بر موارد گفته شده، لاستیک‌های کره‌ای به راحتی در بازار ایران قابل دسترسی هستند و در هر نقطه کشور، می‌توانید یک لاستیک کره‌ای مرغوب را برای خرید انتخاب کنید.

سوالات متداول

  • لاستیک کره‌ای بخریم یا ژاپنی؟

هر دو لاستیک کره‌ای و ژاپنی در رده تایرهای باکیفیت و قابل اعتماد دسته بندی می‌شوند. با این حال دسترسی به تایرهای کره‌ای در بازار ایران آسان‌تر است و این لاستیک‌ها در اولویت خرید قرار دارند.

  • آیا کیفیت لاستیک کره‌ای قابل قبول است؟

لاستیک‌های کره‌ای بر اساس آخرین استانداردهای صنعت تایر و با بهترین مواد اولیه ساخته می‌شوند. از این رو می‌توان گفت که کیفیت تایرهای کره‌ای مقبول مشتریان واقع شده است.

  • خرید لاستیک کره‌ای به چه افرادی توصیه می‌شود؟

برای افرادی که به نرمی سواری و بهبود هندلینگ خودرو اهمیت فراوانی می‌دهند، تایر کره‌ای یک گزینه مطرح محسوب می‌شود. همچنین مالکان خودروهای خارجی که نیاز به تایر باکیفیت دارند، قادر به استفاده از انواع لاستیک کره ای خواهند بود.

سعید رنجبر

سعید رنجبر هستم، مدیر آژانس دیجیتال مارکتینگ رسا من عاشق دنیای بی‌انتهای محتوا هستم و از اینکه بتونم یک متن جذاب بنویسم لذت می‌برم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا