خودرو
موضوعات داغ

راهنمای خرید انواع لاستیک کره ای

معرفی بهترین لاستیک های کره ای موجود در بازار

برندهای تایر کره‌ای از نیمه دوم قرن بیستم میلادی فعالیت خود را آغاز کردند، با این حال آشنایی عمده مشتریان ایرانی با آن‌ها از دهه 1380 خورشیدی آغاز شد. از آن زمان تاکنون، مصرف‌کنندگان ایرانی به دنبال راهنمای خرید بهترین لاستیک کره ای برای اتومبیل خودشان هستند. تایرهای کره‌ای کیفیت مناسب و قیمت معقولی دارند، از این رو انتخاب نخست بسیاری از مشتریان را تشکیل می‌دهند.

با توجه به تغییر شرایط قیمت‌ها، اهمیت ارائه یک راهنمای انتخاب بهترین لاستیک کره ای برای مصرف‌کنندگان ایرانی بیشتر از قبل شده است. آن‌ها تمایل دارند تا بهترین لاستیک کره‌ای را از نظر دوام و کیفیت بشناسند تا خرید دلچسبی را تجربه کرده باشند. در مقاله امروز از مجله رسا به همین موضوع خواهیم پرداخت. پس اگر از طرفداران تایرهای کره‌ای هستید و قصد خرید لاستیک کره‌ای را دارید تا پایان مطلب با ما همراه شوید.

بهترین لاستیک کره ای کدام است؟

نخستین پرسشی که در هر راهنمای خرید بهترین لاستیک کره ای بایستی به آن پاسخ داد، انتخاب بهترین برند لاستیک کره‌ای است. تعیین بهترین لاستیک کره‌ای به معیارهای مصرف‌کننده بستگی دارد. برای مالکان خودروهای وارداتی و گران‌قیمت، بهترین لاستیک کره‌ای با معیارهایی همچون نرمی سواری و چسبندگی تعریف می‌شود، در حالی که برای مالکان خودروهای ایرانی بهترین لاستیک کره‌ای محصولی است که کیفیت و دوام بالایی داشته باشد. از این رو لازم است تا به بررسی جزئیات برندهای مختلف لاستیک کره‌ای بپردازیم. اگر تمایل دارید تا از قیمت روز انواع لاستیک کره‎‌ای و به طور کلی قیمت روز لاستیک خودرو مطلع شوید، می‌توانید روز لینک درج شده کلیک کنید.

بهترین لاستیک کره ای کدام است؟

هانکوک

برای بسیاری از مصرف‌کنندگان، لاستیک‌ کره‌ای با برند هانکوک تعریف شده است. این برند کره‌ای علاوه بر ایران، در سطح جهان نیز از شهرت بالایی برخوردار است. هانکوک فعالیت خود را از اوایل قرن بیستم میلادی آغاز کرد و در حال حاضر به یکی از ده تولیدکننده برتر تایر در سطح جهان تبدیل شده است. کسب و کار هانکوک بسیار گسترده است، چرا که این شرکت در چند کشور خط تولید دارد. در راهنمای انتخاب بهترین لاستیک کره ای، بایستی رتبه اول از نظر کیفیت و همچنین شهرت برند را به هانکوک اعطا کنیم.

کومهو

کومهو یکی دیگر از برندهای مشهور لاستیک کره‌ای است که البته در زمینه شهرت به هانکوک نمی‌رسد. این شرکت فعالیت خود را از نیمه دوم قرن بیستم آغاز کرده است و در حال حاضر تحت مالکیت هلدینگ چینی دابل استار قرار دارد. کومهو با فاصله اندکی در تعقیب هانکوک است، از این رو تایرهای کومهو نیز با کیفیت قابل قبولی به بازار عرضه می‌شوند. وجه تمایز تایرهای کومهو، سواری نرم و چسبندگی مناسب آن‌ها است.

نکسن

نکسن نیز دیگر برند لاستیک کره‌ای است که فعالیت خود را در نیمه دوم قرن بیستم آغاز کرد. نکسن نیز همانند هانکوک، کسب و کار گسترده‌ای دارد اما ورود آن به بازار ایران دیرتر از برندهای هانکوک و کومهو صورت گرفت. محصولات نکسن از نظر قیمت و کیفیت، رقیب جدی دو برند کره‌ای دیگر هستند. در دنیای اتومبیلرانی، نکسن یک برند شناخته شده به حساب می‌آید.

نکسن

رودستون

رودستون برند زیرمجموعه نکسن است که شاخه اقتصادی این شرکت محسوب می‌شود. محصولات رودستون در رده لاستیک‌های اقتصادی قرار می‌گیرند و در بازار ایران رقیب محصولات داخلی و لاستیک‌های چینی هستند. دوام بالای لاستیک‌های رودستون، مشخصه متمایز آن‌ها به حساب می‌آید.

معرفی بهترین لاستیک های کره ای موجود در بازار ایران

از بین چهار برند لاستیک کره‌ای که در قسمت قبل به آن‌ها اشاره کردیم، تمامی آن‌ها در بازار قابل دسترسی هستند؛ بنابراین در بخش دوم از راهنمای خرید بهترین لاستیک کره ای، بایستی بهترین تایر را برای هر مصرف‌ کننده معرفی کنیم.

اگر مالک خودروهای وارداتی میان رده یا لوکس هستید، توصیه می‌کنیم تا لاستیک کره‌ای را از بین برندهای نکسن، هانکوک یا کومهو انتخاب کنید. انتخاب این تایرها موجب نرمی سواری می‌شود، چرا که تایرهای با کیفیت با سیستم تعلیق قدرتمند اتومبیل شما ترکیب می‌شوند و حاصل آن سواری دلچسب خواهد بود.

مالکان خودروهای اقتصادی وارداتی و همچنین محصولات مونتاژ داخل، می‌توانند از محصولات برند اقتصادی رودستون استفاده کنند. این تایر در تیراژ بالا وارد بازار کشور شده است و با انواع رینگ‌ها سازگاری دارد. علاوه بر آن سواری مناسبی را به سرنشینان خودرو ارائه می‌دهد. همچنین اگر تمایل دارید تا به طور دقیق با انواع لاستیک کره ای موجود در بازار کشور آشنا شوید، می‌توانید روی لینک درج شده کلیک کنید.

نکاتی در انتخاب بهترین لاستیک کره ای

در بخش سوم از راهنمای خرید بهترین لاستیک کره ای، بایستی به نکات پیش از خرید این تایرها اشاره کنیم. نخستین نکته‌ای که در مورد خرید تایر کره‌ای وجود دارد، تاریخ تولید آن است. تایرهای کره‌ای به صورت وارداتی در بازار ما به فروش می‌رسند و به همین دلیل بایستی هنگام خرید به تاریخ تولید آن‌ها توجه شود. این مسئله در راهنمای انتخاب بهترین لاستیک کره ای اهمیت فراوانی دارد، چرا که بهترین تایر مدلی است که تاریخ تولید جدیدتری داشته باشد. عمر تایرها از لحظه تولید آن‌ها آغاز می‌شود، بنابراین تایرهای جدیدتر عمر بالاتری خواهند داشت.

نکاتی در انتخاب بهترین لاستیک کره ای

نکته دوم در خصوص انتخاب بهترین لاستیک کره‌ای، به تناسب تایر با رینگ خودرو مربوط می‌شود. انتخاب یک تایر کره‌ای متناسب با رینگ‌های استاندارد خودرو کار دشواری نیست. با این حال اگر رینگ متفاوتی را برای اتومبیل خود انتخاب کرده‌اید، باید در تطبیق دادن لاستیک و رینگ دقت لازم را داشته باشید.

در نهایت کسب اطمینان از اصالت کالا برای برخی مصرف‌کنندگان اهمیت دارد. اگر قصد خرید لاستیک کره‌ای برای اتومبیل خود را دارید، بارکد محصول را جستجو کنید تا از اصالت تولید آن مطلع شوید. این کار به خریدار حس اطمینان را القا خواهد کرد.

برترین برند لاستیک کره ای از نظر دوام کدام است؟

پرداختن به موضوع دوام، بخش مهمی از راهنمای انتخاب بهترین لاستیک کره ای را تشکیل می‌دهد. تایرهای کره‌ای سواری نرم و چسبندگی مناسبی را برای اتومبیل شما ایجاد می‌کنند اما دوام آن‌ها چطور است؟

در پاسخ باید گفت که تایرهای کره‌ای از نظر دوام، عملکرد معمولی دارند و شما می‌توانید برای پنج الی شش سال از آن‌ها استفاده کنید. میزان دوام تایرها با خرید لاستیک‌های گران‌تر افزایش می‌یابد. برای مثال دوام تایرهای نکسن در مقابل ناملایمات جاده بیشتر از تایرهای اقتصادی رودستون است. با این حال و بر اساس نظرات کاربران، تایرهای هانکوک بالاترین سطح دوام را در بلند مدت به اجرا می‌گذارند. هانکوک یکی از معدود برندهای کره‌ای است که علاوه بر تولید لاستیک خودروهای سواری، تایر مخصوص خودروهای سنگین را نیز تولید می‌کند. از این رو سطح استاندارد بالایی در خط تولید به اجرا می‌گذارد که حاصل آن تولید تایرهای باکیفیت و بادوام است.

برترین برند لاستیک کره ای

جمع بندی

تایرهای کره‌ای طی دو دهه اخیر از محبوب‌ترین محصولات در بازار لاستیک بوده‌اند. کیفیت قابل قبول این تایرها و قیمت مناسب آن‌ها در مقایسه با برندهای اروپایی، سبب شد تا بسیاری از مالکان خودروهای ایرانی و خارجی به خرید لاستیک کره‌ای علاقه‌مند شوند. امروزه حتی می‌توانید تایرهای کره‌ای را روی خودروهای مرسدس بنز موجود در کشور نیز مشاهده کنید، موضوعی که نشان دهنده کیفیت قابل قبول لاستیک‌های کره‌ای است.

به دلیل همین استقبال گسترده، مطالعه یک راهنمای خرید بهترین لاستیک کره ای برای مصرف‌کنندگان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تایرهای کره‌ای در انواع مختلف وارد بازار ایران شده‌اند و با صرف بودجه متفاوت، قادر به خرید تایرهای مختلفی خواهید بود. با این حال به خاطر داشته باشید که بهترین لاستیک کره‌ای، تایری است که موعد تولید جدیدتری داشته باشد.

سوالات متداول

  • قیمت تایر کره‌ای اقتصادی و میان رده چه میزان تفاوت دارد؟

قیمت تایرهای کره‌ای میان رده از برندهای هانکوک و کومهو، حدود بیست درصد بیشتر از قیمت تایر مشابه از برند اقتصادی رودستون است. از این رو خرید چهار حلقه تایر رودستون بسیار ارزان‌تر از خرید لاستیک مشابه برند کومهو یا هانکوک برای مشتری تمام می‌شود.

  • آیا می‌توان ترکیبی از تایرهای کره‌ای را در کنار یکدیگر استفاده کرد؟

انجام این کار توصیه نمی‌شود. تایرهای کره‌ای از الگوهای آج متفاوتی استفاده می‌کنند و استفاده از چند تایر کره‌ای با برند گوناگون در کنار یکدیگر، به سیستم تعلیق و فرمان اتومبیل شما خسارت وارد می‌کند.

  • نقطه ضعف تایرهای کره ای چیست؟

تایرهای کره‌ای با وجود مزایای فراوان، معایبی نیز در مقایسه با برندهای معتبر اروپایی و آمریکایی دارند. از جمله مهم‌ترین معایب تایرهای کره‌ای می‌توان به چسبندگی ضعیف‌تر در جاده‌های برفی، جدا شدن آج تایر و همچنین ترکیدگی اشاره کرد. البته این معایب در تمامی نسخه‌ها رخ نمی‌دهند و با نگهداری صحیح، می‌توان از وقوع آن‌ها جلوگیری کرد.

امتیازدهی

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

سعید رنجبر

سعید رنجبر هستم، مدیر آژانس دیجیتال مارکتینگ رسا من عاشق دنیای بی‌انتهای محتوا هستم و از اینکه بتونم یک متن جذاب بنویسم لذت می‌برم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا