سلامت و زیبایی

نحوه صحیح استفاده از کرم ضد آفتاب

چطور باید از کرم ضدآفتاب استفاده کرد

همان‌طور که می‌دانید استفاده از کرم ضدآفتاب به‌عنوان یکی از مراقبت‌های پوستی ضروری است. آفتاب یک منبع اصلی اشعه مضر UV از طبیعت محسوب می‌شود و می‌تواند باعث آسیب‌های جدی نظیر سوختگی، ایجاد چروک‌های زودرس و افزایش خطر سرطان پوست شود؛ بنابراین استفاده صحیح از کرم ضد آفتاب می‌تواند به حفاظت از پوست در برابر این خطرات کمک کند. در این مقاله، به نحوه صحیح استفاده از کرم ضد آفتاب و نکات مربوط به آن پرداخته‌ایم. در ادامه این مطلب از مجله رسا با ما همراه باشید تا بهترین روش‌ها برای استفاده از کرم ضد آفتاب را برای شما بازگو کنیم و مزایای حفاظتی آن برای پوست را با شما در میان بگذاریم.

چه مقدار ضدآفتاب باید استفاده کرد؟

میزان استفاده از کرم ضد آفتاب بستگی به چندین عامل دارد که باید در نظر گرفته شوند. عواملی مانند نوع پوست، سن، میزان آفتاب‌گیری و میزان تعریق بر میزان استفاده از کرم ضد آفتاب تأثیرگذار هستند. به طور کلی، برای حفاظت از پوست در برابر پرتوهای مضر آفتاب، باید حداقل مقدار 2 میلی‌گرم کرم ضد آفتاب را روی هر سانتی‌متر مربع از پوست استفاده کنید. این به این معناست که برای پوشش کامل بدن از حداقل 30 میلی‌گرم کرم ضد آفتاب استفاده شود. بهتر است که کرم ضد آفتاب را در ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر، هر 2 ساعت یکبار و در صورت تعریق زیاد یا شنا کردن، بلافاصله پس از این فعالیت‌ها مجدداً بر پوست خود اعمال کنید.

چه مقدار ضد آفتاب باید استفاده کرد؟

مراحل صحیح استفاده از کرم ضد آفتاب

مانند تمامی لوازم مربوط به روتین روزانه پوست، پیش از استفاده کردن از کرم ضد آفتاب نیز باید مراحلی را طی کنید تا این کرم بتواند به خوبی از پوست شما محافظت کند. در ادامه مقاله نحوه صحیح استفاده از کرم ضد آفتاب قصد داریم تک‌تک این مراحل را خدمت شما توضیح دهیم:

پوست خود را تمیز و خشک کنید

قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب، مطمئن شوید که پوست شما تمیز و خشک است. با این کار، عوامل آلودگی و روغنی روی پوست که می‌تواند باعث کاهش اثربخشی کرم ضد آفتاب شود، از بین می‌روند.

مقدار کافی از کرم ضد آفتاب را بر روی پوست خود بمالید

برای استفاده بهینه از کرم ضد آفتاب، می‌بایست حداقل مقداری که به اندازه یک سکه را در میانه دستان خود قرار دهید. در صورت استفاده کمتر از مقدار لازم، میزان محافظت از پوست شما نیز کاهش خواهد یافت؛ پس خسیس بازی را کنار بگذارید!

مراحل صحیح استفاده از کرم ضد آفتاب

کرم را به طور یکنواخت روی پوست پخش کنید

پس از قرار دادن مقدار کافی کرم ضد آفتاب در دستان خود، آن را به طور یکنواخت روی پوست پخش کنید. بهتر است برای پخش کردن کرم، از نوک انگشتان خود به جای کف دست استفاده کنید.

زمان بندی را فراموش نکنید

برای حفاظت در برابر اشعه UV، باید کرم ضد آفتاب را حداقل 30 دقیقه قبل از خروج از منزل و بهتر است هر 2 ساعت یکبار آن را بر روی پوست خود شارژ کنید. همچنین بعد از شنا و یا تعرق شدید نیز نیاز است کرم ضد آفتاب خود را مجدداً بر روی پوست خود بمالید.

آیا کرم‌های آرایشی دارای SPF، جایگزین مناسبی برای کرم ضد آفتاب باشند؟

خیر، هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین ضد آفتاب شما شود. داشتن آرایش و مراقبت از پوست با SPF اضافه‌تر عالی است، اما شما نمی‌توانید تأثیری که یک ضد آفتاب واقعی برای شما به ارمغان می‌آورد را با سایر محصولات آرایشی، مقایسه کنید. بهترین حالت این است که وقتی در داخل خانه هستید از کرم ضد آفتاب دارای SPF 30 و زمانی که زیر نور خورشید قرار دارید، از ضد آفتاب دارای SPF 50 استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب را در چه مرحله‌ای از آرایش خود باید استفاده کنیم؟

کرم ضد آفتاب باید در آخرین مرحله از روتین آرایشی استفاده شود، پس از استفاده از مرطوب کننده و قبل از استفاده از آرایش پایه مانند کرم پودر؛ به زبانی ساده هدف نهایی این است که کرم ضد آفتاب در بالاترین قسمت پوست قرار گیرد تا بتواند از تمامی بخش‌های پوست شما در برابر اشعه‌های مضر آفتاب محافظت کند. همچنین، در صورت استفاده از کرم ضد آفتاب در ابتدای آرایش، ممکن است لایه برفکی و سفیدی بر روی پوست شما باقی بماند و باعث عدم جذب کامل محصولات آرایشی شود.

کرم ضد آفتاب

سخن آخر

با مطالعه کامل این مطلب از مجله رسا، به خوبی می‌توانید نحوه صحیح استفاده از کرم ضد آفتاب را بدانید؛ در پایان بهتر است بگویی که استفاده صحیح از کرم ضد آفتاب می‌تواند به پوست شما کمک کند تا در برابر اشعه‌های مضر UV محافظت شود و عوارض جانبی خطرناکی نظیر لکه‌های پوستی و سرطان پوستی به حداقل مقدار ممکن برسد.

برای استفاده بهینه از کرم ضد آفتاب، می‌توانید قبل از ورود به مکان‌های باز، کرم ضد آفتاب را به پوست خود بزنید و همچنین در صورت نیاز، هنگامی که در مکان باز هستید و بهتر است هر چند ساعت یکبار کرم ضد آفتاب خود را شارژ کنید. همچنین توصیه می‌شود که همیشه از کرم ضد آفتاب با SPF بالاتر از 30 استفاده کنید. در کل، استفاده صحیح از کرم ضد آفتاب می‌تواند از بیمارهای پوستی پیشگیری کند و با خیالی آسوده از فضای باز لذت ببرید.

سوالات متداول

  • آیا کرم ضد آفتاب باید در مرحله آخر روتین پوستی قرار بگیرد؟

بله، کرم ضد آفتاب باید در مرحله آخر استفاده از محصولات مراقبت از پوست قرار بگیرد.

  • آیا محصولات ضد آفتاب با SPF بالا بهتر هستند؟

بله، محصولات با SPF بالاتر می‌توانند محافظت بهتری را ارائه دهند، اما مهمترین نکته استفاده کردن به مقدار کافی از این محصول است.

  • آیا میتوان در مناطق سرد و کم آفتاب نیز از کرم ضد آفتاب استفاده کرد؟

بله، حتی در مناطق کم آفتاب و سرد نیز استفاده از کرم ضد آفتاب توصیه می‌شود، زیرا اشعه UV در این مناطق نیز می‌تواند به پوست شما آسیب وارد کند.

  • چقدر باید قبل از برون رفتن از خانه کرم ضد آفتاب را بزنیم؟

بهترین روش استفاده از کرم ضد آفتاب 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن از خانه است، تا محصول به طور کامل در پوست جذب شود. همچنین باید هر دو ساعت یکبار این محصول را مجددا روی پوست شارژ کرد بزنید و در صورت تعریق یا شنا کردن نیز باید تکرار شود.

سعید رنجبر

سعید رنجبر هستم، مدیر آژانس دیجیتال مارکتینگ رسا من عاشق دنیای بی‌انتهای محتوا هستم و از اینکه بتونم یک متن جذاب بنویسم لذت می‌برم

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا